Cmentarz Père-Lachaise (Le cimetière du Père-Lachaise) Cmentarz Père Lachaise jest największym paryskim cmentarzem znajdującym się w obrębie granic miasta. Jest jednocześnie jednym z najbardziej znanych cmentarzy świata i cmentarzem najczęściej odwiedzanym, z ponad 3 milionami odwiedzających rocznie. Jego nazwa pochodzi od nazwiska ojca La Chaise,właściciela ziem […]

Cmentarz Père-Lachaise

Cmentarz Père-Lachaise
(Le cimetière du Père-Lachaise)

Cmentarz Père Lachaise jest największym paryskim cmentarzem znajdującym się w obrębie granic miasta. Jest jednocześnie jednym z najbardziej znanych cmentarzy świata i cmentarzem najczęściej odwiedzanym, z ponad 3 milionami odwiedzających rocznie.
Jego nazwa pochodzi od nazwiska ojca La Chaise,właściciela ziem na których znajduje się dzisiejszy cmentarz, spowiednika króla Ludwika XIV.
Cmentarz na tym terenie został oficjalnie otwarty w roku 1804 i jeśli tak można powiedzieć o cmentarzu, nie był zbyt popularny. Paryżanie nie chcieli być chowani an cmentarzu na wzgórzu, znajdującym się w tamtych czasach poza granicami miasta w biednej dzielnicy. Aby uczynić ten cmentarz bardziej „atrakcyjnym” władze postanowiły przenieść tam szczątki słynnej pary kochanków Abelarda i Heloizy, jak również szczątki Moliera i La Fontaine’a. Ta decyzja okazała się słuszna i cmentarz od razu stał się bardzo pożądanym miejscem pochówku. Był wielokrotnie powiększany i aktualnie jego powierzchia liczy 44 hektary na której znajdziemy około 70 000 grobów, w tym wiele polskich.  Najsłynniejsze postacie spoczywające na cmentarzu to Edith  Piaf, Balzak, Chopin, Jim Morrison, Oscar Wilde, George Bizet, Wiktor Hugo, Molier, Proust czy Modigliani. Wśród Polaków znajdziemy groby  Eweliny Hańskiej  (żonyBalzaka), Marii Walewskiej (metresy Napoleona) czy polskich generałów Dąbrowskiego i Wysockiego. W roku 2006 w Alei Kombatantów odsłonięto pomnik « Polakom poległym za Francję »

 

Godziny otwarcia cmentarza Père-Lachaise:

Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku. Szczegóły można znaleźć tutaj

 

Cena biletów na cmentarz Père-Lachaise:

Wejście na teren cmentarza jest darmowe przez cały rok

Lekcje Angielskiego

W renomowanej szkole językowej!

Dla chętnych grup możliwość dodania do programu zajęć w szkole językowej. 3h z nauczecielami University of Greenwich

Koszt: 22 funty/osoba Dowiedz się więcej