Moulin Rouge Moulin Rouge to paryski kabaret założony w 1889 roku przez Josepha Ollera i Charles’a Zidlera (właścicieli Olimpii, jednej z najbardziej znanych sal koncertowych na świecie). Mieści się w dzielnicy Monmartre przy bulwarze Clichy. Jego lokalizacja i czas powstania nie były przypadkowe. Powstał w czasach […]

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge to paryski kabaret założony w 1889 roku przez Josepha Ollera i Charles’a Zidlera (właścicieli Olimpii, jednej z najbardziej znanych sal koncertowych na świecie). Mieści się w dzielnicy Monmartre przy bulwarze Clichy. Jego lokalizacja i czas powstania nie były przypadkowe. Powstał w czasach Belle Époque kiedy to w zachodniej Europie triumfowała radość życia i chęć zabawy a dodatkowo rok 1889 to czas Wystawy Światowej w Paryżu. Dodatkowo dzielnica Monmarte w tamtych czasach, mimo iż znajdowała się w coraz mocniej zurbanizowanym Paryżu, zachowała coś z wiejskich  i przaśnych przedmieść miasta. Nazwę Moulin Rouge tłumaczymy jako Czerwony Młyn a w czasach jego powstania w dzielnicy Montmarte znajdowało się około 30 młynów pełniących różne praktyczne funkcje.
Moulin Rouge stał się szybko najpopularniejszym kabaretem rewiowym w Paryżu. Na sukces złożyła się nowoczesność koncepcji która idealnie trafiła w gust publiki oraz szczęście do postaci tańczących w kabarecie (np. La Goulue, Jane Avril), jak i otaczających go artystów, jak na przykład malarz Henri de Toulouse Lautrec. Jego plakaty i obrazy przedstawiące i reklamujące przedstawienia Moulin Rouge szybko rozsławiły kabaret na całym świecie.
Przez cały XX wiek kabaret się rozwijał i ,zaczynając od prostych przedstawien czysto kabaretowych, stał się najbardziej znanym kabaretem rewiowym na świecie, łączącym w swoich przedstawieniach elementy tańca i burleski i przyprawiając to wszystko lekkim zabarwieniem erotycznych.
Co kilka lat Moulin Rouge przygotowuje nowe przedstawienie, obecnie grane nazywa się „Féerie”. Nie zabrakło w nim najbardziej znanego elementu wszystkich przedstawień Moulin Rouge czyli słynnego kankana. W przedstawieniu bierze udział 80 artystów, w tym 60 Doriss Girls rekrutowanych na całym świecie. Przygotowanych jest 1000 kostiumów a nad oprawą muzyczną czuwa 80 osobowy zespół muzyczny i grupa 60 chórzystów.

 

Godziny otwarcia Moulin Rouge:

Każdego dnia odbywają się 3 przedstawienia, o godzinie 19:00, 21:00 i 23:00

 

Cena biletów do Moulin Rouge:

Ceny zmieniają się w zależności od daty i wybranej oferty (tylko przedstawienie albo przedstawienie plus kolacja z różnym typem menu) i kształtują się w granicach 92€-420€.
Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj