Muzeum Orsay (Le Musée d’Orsay) Muzeum Orsay (Musée d’Orsay) prezentuje sztukę lat 1848-1914, głównie impresjonizm, postimpresjonizm, ale również rzeźbę, sztukę zdobniczą, fotografię i grafikę. Około 90% prezentowanych dzieł jest autorstwa francuskich artystów. Muzeum znajduje się w budynku dawnego dworca, gdyż po elektryfikacji linii dalekobieżnych wprowadzono dłuższe […]

Muzeum Orsay

Muzeum Orsay
(Le Musée d’Orsay)

Muzeum Orsay (Musée d’Orsay) prezentuje sztukę lat 1848-1914, głównie impresjonizm, postimpresjonizm, ale również rzeźbę, sztukę zdobniczą, fotografię i grafikę. Około 90% prezentowanych dzieł jest autorstwa francuskich artystów.
Muzeum znajduje się w budynku dawnego dworca, gdyż po elektryfikacji linii dalekobieżnych wprowadzono dłuższe składy pociągów i okazało się , że perony dworca są za krótkie.Później budynek był centralą pocztową, ośrodkiem dla jeńców, domem aukcyjnym oraz teatrem. W końcu prezydent Francji Valéry Giscard d’Estaing zaproponował utworzenie muzeum sztuki, które swoją kolekcją uzupełni lukę między Luwrem (starsze dzieła niż w Orsay) a Centrum Pompidou (sztuka XX wieku).Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1986 roku.
Znaleźć tu można dzieła takich twórców jak Monet, Degas, Renoir, Van Gogh, Cezanne, Gaugin czy Toulouse-Lautrec.

 

Godziny otwarcia Muzeum Orsay:

Od 09:30 do 18:00 we wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę
Od 09:30 do 21:45 w czwartki
Muzeum jest zamknięte we wszystkie poniedziałki
Więcej szczegółów tutaj

 

Cena biletów do Muzeum Orsay:

11€ bilet podstawowy.
Dla mieszkańców Uni Europejskiej w wieku poniżej 26 lat wejście do Muzeum Orsay jest darmowe. Trzeba tylko wziąć ze sobą dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
Więcej informacji tutaj

Wycieczki dla grup (szkoły, firmy) do Londynu lub Paryża z Wycieczkownią!

Oferta na Londynwestminster-pałacOferta na ParyżPola Elizejskie, Avenue des Champs Elysées

Bez nudy, z Twojego miasta, Jedź z Nami!