Wycieczki szkolne do Wrocławia

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest świetnym miastem do tego, by zorganizować tam wycieczkę szkolną z uczniami klas szkoły podstawowej i średniej. Pod wieloma względami przypomina niemieckie miasta - ma przepiękny rynek, jest bardzo gościnny i zadbany. Co więcej, cieszy się rosnącą popularnością ze względu na fakt, że w roku 2016 był wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Wychowankowie będą mogli zwiedzić w nim imponujący gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym słynną Aulę Leopoldina. Warto zobaczyć również Politechnikę Wrocławską i przejechać się słynną Polinką - kolejką linową zawieszoną nad Odrą.

We Wrocławiu można zwiedzić naprawdę wiele obiektów, które docenią uczniowie w każdym wieku. Jednym z nich jest Ogród Zoologiczny, który przez wiele lat prowadzili słynni państwo Gucwińscy. Jest to jedna z większych tego typu placówek w Europie, w dodatku posiada ona wspaniałe Afrykarium, które słynie ze swojego zapierającego dech w piersiach podwodnego przejścia. Oprócz tego, warta zwiedzenia jest również Panorama Racławicka, która jest wielkim dziełem sztuki i którą z pewnością zapamięta się na całe życie.

Perła Dolnego Śląska

Wycieczka szkolna do Wrocławia może obfitować w wiele innych atrakcji. Warty uwagi jest bez wątpienia słynny Ostrów Tumski oraz katedry, które wyrastają w samym środku miasta, robiąc ogromne wrażenie na zwiedzających. Miasto szczyci się również coroczną organizacją jarmarków bożonarodzeniowych, utrzymanych w niemieckim duchu - to świetna atrakcja zarówno dla starszych, jak i dla młodszych uczniów. W samym Wrocławiu warto jeszcze rzucić okiem na słynne SkyTower - taras jest udostępniony dla zwiedzających, a widok naprawdę robi wrażenie.

Oprócz tego, miasto jest pełne nowoczesnych obiektów - z uczniami można odwiedzić np. aquapark, a także liczne galerie handlowe - ulubiony przystanek większości uczniów. Warto zainwestować w wycieczkę szkolną do Wrocławia i sprawić prawdziwą przyjemność swoim wychowankom.