Wycieczki szkolne do Warszawy

Wybór Warszawy, jako kierunku na szkolne wycieczki jest bardzo trafny. Stolica kraju jest bowiem miejscem, które zobaczyć musi każdy, nie tylko ze względu na to, że jest tak ważna z punktu widzenia polityki. Chociaż miasto zostało odbudowane dopiero po wojnie i nie może pochwalić się taką dużą ilością zabytków jak inne miasta kraju, to jednak posiada fascynującą historię, której trzeba być świadomym. Warto przecież zobaczyć Zamek Królewski, w którym często podejmuje się zagranicznych gości czy budynek Sejmu, w którym możemy przeprowadzić szybką lekcję wiedzy o społeczeństwie, która przyda się zarówno starszym, jak i młodszym uczniom. Warto pokazać naszym wychowankom także takie miejsca, jak Pałac Prezydencki czy Belweder.

Bogata historia stolicy

Innymi punktami na mapie Warszawy, które zwiedzają wycieczki szkolne są stare getto, ogród zoologiczny, w którym państwo Żabińscy ukrywali Żydów podczas wojny, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. W ten sposób można stworzyć naprawdę świetną wizję historii, która doskonale dotrze do naszych wychowanków. Nauka połączona z bezpośrednim kontaktem z obiektami historycznymi doskonale bowiem zapada w pamięć. Warto też zobaczyćPomnik Nieznanego Żołnierza, Powstania Warszawskiego czy też Pamięci Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Pod wieloma względami Warszawa jest również świetną bazą turystyczną. Uczniowie mogą odwiedzić liczne kina i teatry, dużą atrakcją będą dla nich także Złote Tarasy. Można również odwiedzać kino, a także zorganizować wycieczkę do teatru. Obcowanie z warszawską kulturą na pewno sprawi, że nasi uczniowie będą zadowoleni.

Na wieczór moglibyśmy zaplanować dla naszych uczniów spacer po Nowym Świecie. Wielkim zainteresowaniem podczas szkolnych wycieczek do Warszawy cieszą się również Łazienki. Odprężająca przechadzka będzie momentem, w którym nasi wychowankowie będą mogli skupić się na walorach architektonicznych stolicy.

Warszawa jest ważna pod względem historycznym z jeszcze jednego powodu - Polacy odbudowali ją po wojnie sami. To wielka pamiątka ludzkiej solidarności i wspólnej pracy.