Wycieczki szkolne Trójmiasto

Gdynia, Gdańsk i Sopot składające się na nasze fantastyczne Trójmiasto są świetnym kierunkiem dla wycieczki szkolnej. Możemy na nią zabrać zarówno maturzystów, jak i dopiero docierającą się pierwszą klasę liceum. Dobrze będą się tam bawić również wychowankowie z podstawówki - kto bowiem nie lubi morza?

Trójmiasto cechuje nieco renesansowy, specyficzny klimat. W osobliwy sposób łączy ono nowoczesność z tradycją, dzięki czemu jest idealnym celem dla wycieczki. Uczniowie będą mieli czas zarówno na zwiedzanie, jak i na zabawę. Odwiedzając Trójmiasto, wychowankowie mogą poznać bowiem zarówno dramatyczną historię obrony Westerplatte, zachwycić się urokiem nadmorskiej fauny oraz flory, jak i spędzić czas w licznych kawiarniach, galeriach, czy też na pasażach.

Prawdziwie morska przygoda

Wycieczka szkolna do Trójmiasta może wiązać się z wieloma fantastycznymi atrakcjami. Można zorganizować tam np. długi relaksujący spacer brzegiem naszego pięknego morza. Warto również zobaczyć gdańskiego Żurawia - robi on wielkie wrażenie szczególnie na tych, którzy widzą go pierwszy raz. Uczniowie liceum mogą również odwiedzić Uniwersytet oraz Politechnikę i poznać ich ofertę. Warto taką wyprawę uzupełnić wtedy o wykład dla wolnych słuchaczy - pozwoli to naszym wychowankom poczuć klimat wyższych uczelni.

Trójmiasto warto również odkrywać pod katem architektury - znajduje się tam wiele ciekawych, zabytkowych obiektów, takich jak, np. Brama Wyżynna, które są godne odwiedzenia. Sopockie molo także jest jednym z punktów, który koniecznie powinien znaleźć się w programie naszej wycieczki szkolnej. Nasi wychowankowie, bez względu na wiek, na pewno chętnie odwiedzą także ogród zoologiczny w Oliwie. Warto również wspomnieć o tym, że - jeśli pogoda dopisze - można wybrać się na wspólne zbieranie muszelek czy budowanie zamków z piasku. Docenią to zwłaszcza młodsze dzieci, które uwielbiają ten typ aktywności.

Jeśli nie planowaliście jeszcze szkolnej wycieczki nad morze, wybierzcie Trójmiasto. Z pewnością nie będziecie rozczarowani!

Wycieczki szkolne Trójmiasto 1, 2, 3 lub 4 dni