Wycieczka szkolna do Wiednia

Wycieczka do Austrii jest pod wieloma względami fantastycznym pomysłem. Nie tylko znajduje się ona stosunkowo niedaleko, ale jest również godna uwagi pod względem architektonicznego i naturalnego piękna, które zawsze warto mieć na uwadze, kiedy wyrusza się za granicę. Wycieczka szkolna do Wiednia będzie niezapomnianą przygodą zarówno dla starszych, jak i młodszych uczniów. Stolica Austrii połączy bowiem wszystkich, a niesamowite wspomnienia, które nasi wychowankowie będą mieli po takiej wyprawie z pewnością zaważą na ich postrzeganiu kultury i estetyki.

Zabytki znajdujące się w Wiedniu to prawdziwe perełki - nasi wychowankowie mogą przekonać się naocznie o tym, jak prezentuje się neogotycki ratusz, Fontanna Pallas Ateny, Kościół Wotywny czy Uniwersytet Wiedeński. Szczególnie warty uwagi jest barokowy pałac Schönbrunn, który został wpisany na światową listę UNESCO. Uczniowie z całą pewnością docenią również lokalne kawiarnie oraz pasaże - będą mieli czas zarówno na relaks, jak i na żywą lekcję historii sztuki.

 

Wiele wspaniałych obiektów

Wycieczka szkolna do Wiednia może obfitować w wiele wspaniałych atrakcji. Po pierwsze, rynek miejski zapada w pamięć - jest nie tylko piękny, ale ma również wielką wartość historyczną - można w ten sposób przeprowadzić świetną lekcję pod kątem architektury, kultury i sztuki - bez wątpienia warto tu zobaczyć Hofburg i Albertinę. Pod wieloma względami należy również przyjrzeć się belwederskiemu pałacowi-muzeum.

Warte zobaczenia są również znajdujące się tu kościoły. Świetnym pomysłem będzie odwiedzenie katedry świętego Stefana, której imponująca uroda była niewyczerpanym źródłem inspiracji wielu malarzy oraz grafików. Pod tym względem wycieczka szkolna do Wiednia uzupełni wiedzę naszych uczniów o elementy historii sztuki.

Wiedeń zobaczyć na pewno warto - jest on przecież symbolem zachodnioeuropejskiej myśli architektonicznej. Jest również stosunkowo niedaleko, zwłaszcza jeżeli na wycieczkę wyruszamy z południowej części Polski. Polecamy się tam wybrać - z pewnością nie będziecie rozczarowani!

Wycieczki szkolne do Wiednia 2 dni, 3 dni i 4 dni


WYCIECZKI SZKOLNE TYPU "3 LUB 4 STOLICE" ZE ZWIEDZANIEM WIEDNIA